Mehtap Turu

Tatil için Dalyan’ı tercih eden, yerli ve yabancı konuklarımıza katılmalarını tavsiye ettiğimiz Tur programlarımızdan birisi de Mehtap Turudur. Tatil yapmak için tercih ettiğiniz yöremizin doğal güzelliklerini keşfetmek,Gün batımı ve yıldızlarla buluşma deneyimi bu turun içinde sizi bekleyen güzelliklerden bazıları.

İsteğiniz doğrultusunda araçlarımız konaklama noktanızdan sizleri alabilir. Tura atılacak tüm konuklarımız teknemizdeki yerlerini alır almaz hareket edeceğiz. Tur başlangıç saatimiz 19:00. Gün batımını Köyceğiz gölü üzerinde seyretmek ilk amacımız. Kuş sesleri eşliğinde Köyceğiz Gölüne doğru ilerlerken, fotoğraf makineleriniz hazır olsun. Kartpostallık nice manzaralar bekliyor sizi ölümsüzleştirmek için bu güzel anlarınızı.

Yaklaşık 30 dakikalık bir tekne yolculuğu sonrası ilk duraklama noktamız olan Köyceğiz Gölü üzerinde olacağız. Burada demirleyecek teknemiz. Serin sularla buluşmak için kendinizi Köyceğiz Gölünün berrak sularına bırakmanız yeterli. Ege güneşinin sizlere vedasını, ister serin sularda yüzerken seyredin, ister teknemizin güvertesinde içeceklerinizi yudumlarken.

Yüzme molası ve Gün batımı sonrası akşam yemeği vakti geldi çattı. Köyceğiz gölü kıyılarında karaya çıkıp mangalımızı yakalım. Belki ateş yakar etrafında toplanırız. Gitarını, darbukasını alıp gelen var mı? Canlı müzik yapmak, kendimiz çalıp, kendimiz eğlenmek serbest. Biz mangalda balık, tavuk ya da köfte seçeneklerini pişirirken hoş kokular saracak ortamı.

Yemek sonrası gece yarısına kadar eğlenceye devam, Yüzebilirsiniz yıldızlar altında, Sohbet bir başka göl kıyısında. Bu geceyi unutulmaz anlarınızın arasına katmak için her fırsatı değerlendirin. Bol bol Fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Ne çabuk  geldi dönüş zamanı geldi, gece yarısı oldu bile. Yıldızlar altında, gecenin karanlığında, ay ışığının kılavuzluğunda Dalyan’a dönme vakti. Dalyan iskelesinde sizleri bekliyor Transfer araçlarımız. Turu bitiminde sizleri aldığı gibi otelimize bırakacak aralarımız. Bu güzel günü de böyle sonlandırıp vedalaşacağız.